قوانین FIFA

فرمت مسابقات

مسابقات دوئل بصورت بازی های رو در رو بوده و زمان خاصی نداره و شما میتونین در هر زمانی درخواست بازی دوئل ثبت کنید. برای این کار کافیه شما داخل پنل کاربری خودتون موجودی سکه تون رو شارژ کنید و توی قسمت ثبت نام اقدام به ثبت بازی دوئل با میزان ورودی های مختلف کنید و مقدار ورودی انتخابی شما بطور خودکار از موجودی سکه شما کسر میشه. حریف توسط خودتون و یا تصادفی توسط ما انتخاب میشه و شما بلافاصله میتونین بازی رو انجام بدین. مجموع سکه پرداخت شده توسط طرفین ( منهای ۱۰ درصد ) به حساب برنده افزوده میشه و شما میتونین از طریق پنل کاربری و از قسمت تسویه ، درخواست تسویه بدید و سکه های خودتون رو تبدیل به وجه نقد کنید.

کاپ های هفتگی شامل دو مرحله گروهی و حذفی می باشد. بازی های مرحله گروهی به صورت تک بازی بوده ( برد ۳ ، مساوی ۱ و باخت ۰ امتیاز ) و در صورت مساوی شدن امتیازات ، ملاک تفاضل گل و پس از آن گل زده و گل خورده است. دربازی های حذفی نیز هرکس دو بار موفق به شکست حریفش شود به مرحله بعد صعود می کند. کسانیکه دو شانس داشته باشند ، دو شانس در دو طرف جدول قرار گرفته و تا فینال به هم برخورد نمیکنند و اگر کسی دو شانس خود را به فینال برساند هر دو جایزه نفر اول و دوم را کسب میکند . توجه داشته باشید کسانیکه دو شانس دارند باید در هر دو طرف جدول بازی کنند. هر چه در کاپ هفتگی به مراحل بالاتر راه پیدا کنید امتیاز بیشتری کسب میکنید و میتونید سطح خودتون رو بهبود ببخشین

لیگ های ماهیانه شامل لیگ برتر و دسته ۱ و ۲ بوده و بصورت رفت و برگشت طی دو هفته در ماه برگزار میشه. اینکه شما بتونید به لیگ ها راه پیدا کنید بستگی به امتیاز و سطح شما که در پنل کاربریتون قابل مشاهده هست بستگی داره . شما میتونید با بازی های دوئل رو در رو و کسب مقام در کاپ های هفتگی امتیاز و سطح خودتون رو بالا ببرید و در صورت راهیابی به لیگ های بالاتر شانس کسب جوایز نفیس تر رو خواهید داشت. لازم به ذکر که کسانیکه در کاپ های هفتگی شرکت کنند و به مرحله حذفی راه پیدا نکنند و یا در بازی های دوئل پیروز نشوند هم از کسب امتیاز برخوردار میشوند.

قوانین

تمام مسابقات در محیط آنلاین فرندلی ( ONLINE FRIENDLY ) برگزار می‌شود

در تورنمنت های هفتگی کسانیکه دو شانس داشته باشند ، دو شانس در دو طرف جدول قرار گرفته و تا فینال به هم برخورد نمیکنند و اگر کسی دو شانس خود را به فینال برساند هر دو جایزه نفر اول و دوم را کسب میکند . توجه داشته باشید کسانیکه دو شانس دارند باید در هر دو طرف جدول بازی کنند

انتخاب تیم : باشگاهی و ملی

  نکته: در گل طلایی امکان تغییر تیم وجود ندارد

تایم فینیشینگ مجاز است
استفاده از R3)آنالوگ سمت راست) جهت حابجایی دروازه بان مجاز است

هیچ شرکت کننده ای حق تغییر چیدمان یا Custom Formation  هیچ تیمی را ندارد و باید فرمیشن های دیفالت داخل بازی استفاده شود. در صورت مشاهده ، متخلف بازنده اعلام خواهد شد.

هیچ شرکت کننده ای در تنظیمات دسته حق استفاده از دفاع Legacy را ندارد و باید از دفاع Tactical استفاده کند. در صورت مشاهده ، متخلف بازنده اعلام خواهد شد.

تنظیمات مسابقه:

بازی باید از بخش Online Friendlies و با تنظیمات زیر صورت پذیرد:

Half Length: 6 minutes

Controls: Any

Game Speed: Normal

Squad Type: Online

Defending: Tactical

Custom Formation: Forbidden

مدارک و تصاویر:

تمامی بازیکن‌ها باید از مسابقات خود عکس و فیلم گرفته و پس از اتمام هر مسابقه تصاویر مربوط رانگه دارد و در صورت نياز براي ادمين ارسال كنند.

تمامی بازیکنان موظف به نگهداری تصاویر و مدارک مسابقات خود به مدت 1 روز می‌باشند.

برای تهیه تصاویر شما می‌توانید از گزینه )Share در پلی استیشن) استفاده نمایید.

تصمیم برای تکرار بازی:

اگر دو بازیکن به هر دلیلی ( تساوی بازی و …)‌ تصمیم به تکرار بازی خود بگیرند ما بازی آن‌ها را حذف کرده و هر یک از دو بازیکن یک امتیاز منفی کسب می کنند.

کارت قرمز:
در صورتی که حین مسابقه بازیکنی اخراج شود و ارتباط آنلاین دو بازیکن قطع شود، ادامه بازی در زمان مشخص انجام و به ازای هر اخراجی یک گل ثبتتتت میشود.( در صورتی که قطعی از سمت بازیکنی باشد که اخراجی دارد)

کندی سرعت حین انجام مسابقه(Lag & Delay):

اگر ایرادی در زمان انجام بازی باشد در حالت‌های زیر می‌توانید قبل از دقیقه 10  مسابقه بازی را از قسمت  manual  quite ترک نمایید:

گلی به ثمر نرسیده باشد.

بازیکنی از مسابقه اخراج نشده باشد.

کیفیت اینترنت و اتصال

اگر بازيكني نت تايپ ٣ داشته باشد و نتواند بازي انجام دهد ٣-٠ بازنده اعلام خواهد شد ( اولويت با بازيكني هست كه نت تايپ ٢ دارد )  برای حل این مشکل میتوانید به گیم نت نیز مراجعه کنید.

قطع ارتباط آنلاین:

 در صورتی که ارتباط آنلاین بازیکنان با یکدیگر قطع شود، بسته به زمان سپری شده مسابقه تکرار میشود. تایم مسابقه تکراری باید با نظر داوران باشد

اگر حریفتان پس از 15 دقیقه از قطع ارتباط حضور پیدا نکرد؛ شما باید از صفحه ثبت نتیجه گزینه ترک مسابقه را انتخاب کنید و در همان صفحه شکایتی علیه حریفتان تنظیم کنید.

اگر بازيكني بدون هماهنگي در حين مسابقه ، بازي را ترك كند و بعد از ١٥ دقيقه برنگردد و بازي را انجام ندهد بازنده اعلام خواهد شد

در صورت قطع ارتباط بیش از دو دفعه از سوی یک بازیکن، بازی با هر نتیجه ای به حریف واگذار می شود.

استفاده از ایرادات(Bug):

هرگونه استفاده از ایرادت شناخته شده و غیر شناخته شده ممنوع می‌باشد. در صورت استفاده از ایرادات ناشناخته و یا یکی از باگ های زیر ما به شدت با متخلف برخورد خواهیم کرد:

افزایش قدرت بازیکنان

تغییر در چیدمان سیستم تیم‌ها

حق جا به جايي بازيكن (با مربع هنگام چيدن تركيب اوليه) را نداريد. در صورت مشاهده چنين موردي از تركيب حريفتون عكس گرفته و به ادمين گزارش دهید  تغییر در تاکتیک‌های اولیه(custom tactics)  بلامانع است .